Inglise päästetöötajad tegutsemas Salisburys kohas, kust leiti mürgitatuna Sergei Skripal ja tema tütar. (AFP/Scanpix )

4. märtsil mürgitati Suurbritannias Salisburys närvigaasiga endist Vene sõjaväeluure ohvitseri Sergei Skripali ja tema tütart Juliat.

*Suurbritannia, Euroopa Liit ja USA on väljendanud veendumust, et tõenäoliselt on Skripali elu kallale kippumise taga just Vene võim. Moskva eitab seotust rünnakuga.

*Suurbritannia peaminister Theresa May sõnul oli rünnaku tõttu ohus enam kui 130 kohaliku elu.

*Vastuseks Skripalide väidetavalt Venemaa-poolsele närvigaasiga mürgitamisele on Euroopa Liidu riigid, USA, Kanada, Austraalia ja NATO välja saatnud kokku üle 100 Venemaa diplomaadi. Venemaa on vastukäiguna saatnud samuti välja diplomaate Euroopa riikidest, USA-st, Kanadast ja Austraaliast.

*Eesti otsustas riigist välja saata Vene kaitseatašee, keda süüdistatakse diplomaadile lubamatus käitumises. Venemaa teatas selle peale, et saadab riigist välja Eesti kaitseatašee Toomas Peda.

*4.–6. aprillini toimub Läänemere lõunaosas Vene mereväe õhutõrjeõppus. Meedia teatel tuleb seetõttu lennuliiklus piirkonnas ümber suunata. Läti Delfi kirjutas, et õppused toimuvad vaid umbes 40 kilomeetri kaugusel Läti rannajoonest, Läti majandusvete kohal.

Allikad: Õhtuleht, Delfi, BBC

1 kommentaar

L
linlane  /   09:41, 6. apr 2018
Nagu läti uudised kirjutavad siis kõik ei olegi nii must-valge nagu meil püütakse näidata ? http://rus.delfi.lv/news/daily/abroad/rossiya-ukazala-na-strannosti-v-dele-skripalya.d?id=49911275

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias