Tänapäevase elektrilise veekeedukannu sünniajaks saab lugeda 1893. aastat, mil erusõjaväelane Crompton tutvustas Chicago maailmalaadal esimest elektrilist veekeetjat.

Nüüdisaja elektrilistel kannudel on peale vee keetmise ka muid kasulikke lisavõimalusi. Kaasaegne tehnoloogia on veekeetjad vallutanud, lisanud neile automaatjuhtimisega andureid ja kõikmõeldavaid süsteeme. Kui valgusindikaatori funktsioon, mis vee keemisel sisse ja välja lülitub, on juba elementaarne, siis paljudel uuematel kannudel on ridamisi teisigi nii-öelda tulesid ja vilesid, mis muudavad vee keetmise ohutumaks, energiasõbralikumaks ja mugavamaks.

Temperatuuri valimine – kas liigne luksus või tõesti vajalik­?

Vanasti oli elektrikannu tähtsaimaks tööülesandeks vesi 100 kraadini keema ajada, kuid nüüdseks on nõudlikuma kasutaja vajadustele mõeldes lisatud veekeetjatele näiteks temperatuuri valimise võimalus.

Temperatuurifunktsioon on väga mugav neile, kes tahavad, et vesi oleks vajaliku temperatuuriga. Iseäranis sobivad sellised kannud teenautlejatele, sest paljude teesortide maksimaalsete maitseomaduste esile toomiseks on temperatuurivalikud igati tänuväärsed.

Selleks, et beebitoitude valmistamisel säiliksid kõik vajalikud vitamiinid ja toiteväärtus, on sarnased keetjad tõhusad abivahendid ka lastega peredes.

Temperatuuri saab valida enamasti elektroonilise ekraani ja nuppude abil. Kaup24 suurest veekeetjate valikust leiab roostevabast terasest keetja Guzzanti GZ-207, millel on koguni kuue temperatuuritaseme võimalus: 70 °C, 80 °C, 85 °C, 90 °C, 95 °C ja 100 °C. Nii leidub tee keetmiseks alati sobiv temperatuur (sellest saad lugeda toidutare kullafondi postitusest SIIT) ning vee jahtumist ootama ei pea! Seadistatud temperatuuri saab säilitada 30 minutit.

Keedukann nagu termos

Kui vesi on õigele temperatuurile kuumutatud, siis on mõnikord tähtis, et vajalik soojus ka säiliks – sest kes meist poleks keetmisprotsessi mõneks ajaks unustanud ja siis kogu toimingut uuesti alustanud.

Veekeetja, mis toimib ühtlasi termosena, võimaldab unustatud aja- ja energiakulu kiiresti kompenseerida. Korpuse soojusisolatsiooni disaini ja kvaliteedi abil hoiab soojendusfunktsioon vett soovitud temperatuuril ning seda pole vaja uuesti keeta. Näiteks boorsilikaatklaasist korpusega veekannul ForMe FKG-917 on kuni kahetunnine soojuse hoidmise funktsioon. Seda kasutades on võimalik valida viie erineva soojuspügala vahel. Iga temperatuur on märgistatud eri värvi LED-valgusega, mis lisaks funktsionaalsusele pakub ka silmailu.

Ole kaitstud ja vali ohutus

Turvalisuse huvides tasub valikuid tehes süveneda, missuguseid täiendavaid automaatseid kaitseid on tootjad keetjatele lisanud. Tarbijate käitumismalle ja õnnetuste põhjuseid uurides on paljud tootjad teinud kannud töökindlamaks.

Mõistagi tuleb enne elektrikannu sisselülitamist vesi kannu valada ja kaas sulgeda – kui see siiski ununeb, ei hakka sisselülituskaitsega varustatud kannud kuivalt tööle.

On mõnus, kui väike kodumasin annab tööprotsessi lõpetamisest märku suisa hüüdes – nimelt on veekeedukannude seas ka selliseid isendeid, mis tekitavad soovitud temperatuuri saavutamisel heli.

Kõik need ja automaatne väljalülitamise funktsioon on keedukannul Sencor SWK 1760BK.

Lisaks on tore funktsioon see, kui kannu tule värv muutub vastavalt vee temperatuurile.

Mida head keedukannud veel suudavad?

Paljudel keedukannudel on olemas katlakivifiltrid, mis hõlbustavad kannude puhastamist ja tagavad vee puhtuse. Kui kasutatav vesi on kare, vajab veekann süstemaatilist hooldust ka katlakivifiltri olemasolul. 

Veekeedukann on üks hea ja tarvilik kodumasin, mille töötulemustest võib sõltuda kogu päeva edukus. Virgutav hommikujook täpselt õigel temperatuuril kohvina, kiire lõunapaus, turgutav õhturüübe – veekeedukann vajab vaid vett ja elektrit, et kõike seda pakkuda.

Maailm on automatiseerimise ja programmeerimise lummuses. Nutikaid kodumasinaid ihkavad paljud ja keedukannudki on muutunud uuendustega üha modernsemaks.

Põnevaid ja vajalike lisafunktsioonidega veekeetjaid saab valida Kaup24 rikkalikust valikust.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias