„Grislimehes“ kasutab Werner Herzog kompositsioonilist võtet, mis loob süvatunde, et karudest murtud Timothy elab edasi ka pärast meid, surelikke. (Pärnu filmifestival)

Tänavuse Pärnu filmifestivali üheks teemaks on loomad ja seetõttu linastub laupäeval kell 19 Endla teatris 2005. aastal valminud Werner Herzogi dokumentaalfilm „Grislimees“.

Festivali peakorraldaja Mark Soosaare sõnul tõotab just selle filmi Eesti esilinastusest kujuneda tänavuse festivali üks tipphetki. Korraldajad tahtnuks filmi hea meelega tuua ka ETV ekraanile, kuid paraku küsisid filmi levitajad telelinastuse eest summat, mis käis nii festivali kui ka rahvusringhäälingu jaoks üle jõu.

„Grislimees“ räägib Timothy Treadwellist. kes elas kümmekond aastat Alaskas grislikarude seltsis. Kuigi ta usaldas karusid, osutus talle saatuslikuks nende ühel hetkel välja löönud ürgne instinkt murda. „Timothyst ja tema tüdruksõbra kooselust karudega jäi maha tohutu hulk filmikaadreid, mis jõudsid maailmanimega filmilooja Werner Herzogi töölauale. Nüüd elavad sinisilmne Timothy ja tema tüdruk igavesti noortena geniaalse filmilooja meistriteoses,“ seisab filmi tutvustuses.

Enne „Grislimeest“ linastub Endlas laupäeval veelgi loodusfilme, mida on sel nädalal näidanud ka ETV. Kell 12 saab vaadata Heddy Honigmanni „Sõbrake“, mis on südantsoojendav lugu meditsiinikoertest. Sellele järgneb kell 13.30 Karl Emil Rikardseni film „Arktika kaamelid“ ning kell 17 Brigitte Uttar Kornetzky suure kaastundega tehtud dokumentaalfilm „Kus magab elevant“, mis jutustab inimeste tõttu ülekurnatud elevantide saatusest. Pühapäeval näeb Endla teatris veel kaht loodusdokumentaali: kell 14 Ton van Zantvoorti „Lambakangelast“ ja Yaser Talebi „Armastatut“. Viimane neist jutustab sellest, kuidas mägismaal lehmi karjatav 82-aastane Firouzeh armastab oma lehmi ja nemad teda.

Pühapäevani kestva festivali kõiki filme saab Pärnus vaadata tasuta. Kogu festivali kava leiab kodulehelt chaplin.ee/filmfestival/est.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias