(Aldo Luud)

Sügisel tuleb valitsuses tõenäoliselt kõne alla Riigi Kinnisvara ASi omandis oleva Eesti Rahva Muuseumi endise näitusemaja Kuperjanovi 9 edasine saatus, hoone vastu on huvi tundnud nii Tartu linn kui ka üliõpilaskorporatsioon Sakala. 

Maja on tühi alates 2016. aastast, kui ERM kolis Raadile. „Mis puudutab võimalikke arenguid ERMi endise näitusemaja suhtes, siis tõenäoliselt saab selles osas rohkem selgust sügisel,“ rääkis riigihalduse minister Jaak Aab Õhtulehele. 

„Teadupärast on meil mitmeid kinnisvara puudutavaid teemasid, mis vajavad valitsuses arutelu ja põhimõttelisi otsuseid. Üheks on kindlasti ERMi maja, kuid on ka teisi, näiteks Liberty mõisakompleks või Rüütelkonna hoone Toompeal,“ ütles ta. „Täpset kuupäeva pole võimalik veel öelda, kuid pilt peaks selles osas selguma sügiseks. Siis saab täpsemalt öelda, milliste objektidega, millal ja kuidas edasi liigume.“ Ministri sõnul on ERMi hoone omandamiseks huvi näidanud nii Tartu linn kui ka korporatsioon Sakala. „Mulle teadaolevalt on hoone omandamiseks huvi avaldanud kaks soovijat. Tartu linnale on võimalik hoone võõrandada otsustuskorras, teiste taotlejate osas on tõenäoline avalik konkurss,“ selgitas minister, et kinnisvara puhul on tihti teemaks, kas riigile on mingi vara perspektiivne ja vajalik või on mõistlikum teha midagi muud, näiteks anda kohalikule omavalitsusele või võõrandada. „Aga eks detailides saab rääkida siis, kui need arutelud on toimunud.“

2017 aastal kirjutas ERR, et Tartu linn peab andma riigihalduse ministrile lisaselgituse, miks ERM endine näitusemaja tuleks müüa neile, mitte kõrgemat hinda pakkunud korporatsioonile Sakala. Sakala korporatsioon on teinud hoone eest 700 000 euro suuruse pakkumise, mis on 200 000 võrra suurem kui Tartu linna oma.

11 kommentaari

I
Isamaa võlg  /   22:22, 22. juuli 2019
Sakala korpi tagant paistavad liigkasuvõtja ja Isamaa "helde" annetaja kõrvad, kelle meeleheaks juba leevendati kiirlaenude reklaame ja kiputi II pensionisammast lõhkuma - palju võib? Vähemalt lõpetagu peitumine üliõpilasorganisatsiooni varju.
  /   22:31, 22. juuli 2019
Lidl'i pood tuleb!
M
Mmm  /   22:57, 22. juuli 2019
See ju vana raudteelaste klubihoone. Kuidas see raudteelaste käest riigile läks?
O
Odin  /   23:31, 22. juuli 2019
Linn jätku jonn ja andku se endine klubi "Sakalale", kui parima pakkumise tegijale! Mis puutub Mmm kommentaari, siis teadmiseks, et nimetatud klubi oli Balti Raudtee Eesti Raudteekonna Tartu Raudteejaama omand, mis anti punavõimu lõppedes ERM-ile. ERM on aga teatavasti Eesti Vabariigi muuseum. ERM-i uue hoone valmides anti see hoone linnale.
J
just  /   23:35, 22. juuli 2019
Kui hoone anti linnale, siis mida siin veel arutada - kuidas liigkasuvõtjale meelehead valmistada?
E
Eesti Vabariigi muuseum  /   02:54, 23. juuli 2019
) ) ) ) ) ] ] ]
A
asendusliige  /   07:15, 23. juuli 2019
Näitusemaja staatusest võiks sujuvalt üle minna vaatusemajaks.
R
risustab linnapilti  /   07:53, 23. juuli 2019
Mingi kolemaja on.
M
mäletaja  /   08:44, 23. juuli 2019
Mis seal arutada , tagasi raudteelastele ja kõik ! nemad ta ehitasid ja kasutasid , seni kui linn ta omastas , linnapea oli tookord ehk ma arvan Preiman , Karu või Toome üks neist shaakalitest , igalepoole käpp peale . Üliõpilastel on juba see kõrvalmaja , punastest tellistest , teiselpool Kastani tänava nurgal , ülikool tehku oma endine üliõpilasklubi hoone , endises Burdenko tänaval endi jaoks .
I
ikka mäletaja   /   08:51, 23. juuli 2019
Jälle läks kom. adm. pee sse , ise ei teagi millest jutt ,aga lihtsalt kustutab ja nüüd alles veerib kokku tõsiasjad sealt
T
tartlane  /   10:44, 23. juuli 2019
Sellest majast võiks saada linnajao päevakeskus. Ruumi jaguks kodukotusele, lastele, ja noortele peredele. Korporantide hooned on avatud vaid väga kitsale ringile.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias