Detail Anna Glynni suuremõõtmelisest fotomontaažist „Luige laul“. (Repro)

Matsalu loodusfilmide festivali raames näeb Pärnu Uue Kunsti muuseumis järgmise nädala neljapäevani auhinnatud Austraalia kunstniku Anna Glynni näitust „Üksi jäetud“.

Näitusetöödes on kasutatud liikuvat pilti ja fotomontaaži tekstiilil. Tulemus on poolläbipaistev, kaduv, õrn ja habras – nagu loodus. Visuaalselt poeetilistes teostes süüvib kunstnik inimese ja looduse, maa ja koha suhetesse, füüsilisse ja kaduvasse.

Anna Glynni intiimsed ja temaatilised installatsioonid kõnelevad loodusest, ökoloogiast, ajaloost ja keskkonnast kunsti kaudu. Pärnus nähtav projekt keskendub Austraalia Kaputari mäe teo ja nälkja ohustatud asurkonnale. Sellesse asurkonda kuuluvad kustunud vulkaani tipus elutsejad.

Näitusel on väljas ka suuremõõtmeline fotomontaaž „Luige laul“. Tegemist on šifooninstallatsiooniga, mis uurib suhteid inimese, looduse ja inimlike püüdluste vahel. Ajalooliste viidete ja jäädvustuste uurimise mõjul loodu jutustab valge luige importimisest kõikjalt maailmast, et kaunistada ja „tsiviliseerida“ maailma kuklapoole maastikku. Samas kõrvaldati kohalikke musti luiki ning viidi neid koloniseerimisjärgse „puhastuse“ ja ümberkorralduse käigus mujale.

Kaks näitusel nähtavat videotööd on valminud interdistsiplinaarse koostööprojekti „Kunst, ökoloogia ja teadus“ tulemusena. „Rohumägi“ ja „Svampar“ süüvivad maastikesse, taimestikku ja loomastikku.

Glynni tööd on valminud koos teadlase Peter Dalmazzoga ja need olid välja pandud ka mullusel Austraalia kunstibiennaalil.

Laupäeval kell 16 räägivad Glynn ja Dalmazzo Lihula mõisas sellest, kuidas nende teadust ja videokunsti ühendavad teosed uudishimust ajendatuna sünnivad.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias