Juhan Uppin esineb muusikapäeval Pärnu kontserdimajas. (ALDO LUUD)

Teisipäeval, 1. oktoobril tähistataval muusikapäeval saab peale kontserdisaalide muusikat nautida paikades, kus tavaliselt muusikat ei tehta.

Juba kella poole kümne paiku hommikul on Tallinnas võimalik astuda trammi nr 1 liinil Kopli–Kadriorg, kus musitseerivad solistid Tõnis Sarap ja Silver Piiroja ning Kaur Pennert (klaver). Trammikontserdid toimuvad ka pärast kella 17.

Kell 12.45 võib Estonia kontserdisaalis jälgida Eesti riikliku sümfooniaorkestri proovi, dirigeerib Olari Elts, heliloojana on kohal Erkki-Sven Tüür. Vene kultuurikeskuses saab kell 18 kuulata Tartu ülikooli sümfooniaorkestrit, dirigeerib Taavi Kull, kaastegevad on Andreas Lend (tšello) ja Maria Mutso (tšello).

Tartu ja Tartumaa kontsertide fookuses on orel. Näiteks kell 12 esineb Jaani kirikus Toomas Trass ning kell 18 musitseerivad Vanemuise kontserdisaalis organistid Aare-Paul Lattik, Toomas Trass, Anna Humal, Kristel Aer ja Ulla Krigul.

Pärnus ja Pärnumaal keskendutakse kandlele ja harfile. Kell 14 esineb Teatrikohvikus Kaisa Nõges (böömi harf ja väikekannel). Pärnu kontserdimajas kell 17 algaval suurkontserdil astuvad üles Juhan Uppin (päkarauakannel), Una Corda koosseisus Kristi Mühling (kannel), Liis Viira (harf) ja Ene Nael (klavessiin), samuti Marliis Miilimäe (kannel) ja Katariina Viik (kannel) ning kandleansambel koosseisus Laura-Johanna Käärma, Meel Suursild ja Elsa Lydia Virta.

Muusikapäev tipneb iga-aastase ETV kaudu üle kantava muusikapreemiate tseremooniaga, mis algab kell 22.05.

Vaata täpsemat muusikapäeva kava lehelt muusikapäev.ee/programm.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias