Danske panga logo Tallinnas Narva maanteel (Robin Roots)

Sel nädalal vapustas kogu Eestit, aga ka vähemalt Skandinaavia ärimaailma aastatel 2006–2015 Danske panga Eesti filiaali juhtinud Aivar Rehe lahkumine.

„Inimene on saladus,“ kirjutas juba Fjodor Dostojevski ning võimalik, et mitte keegi ei tea Rehe vabasurma mineku tegelikke põhjusi. Ometi on teada, et jutud väga karmi rahapesusüüdistuse saanud Danske panga Eesti filiaalist ei jätnud ka teda mõjutamata. Meedias on välja toodud, et ta elas juhtunut raskelt üle ja kuigi teda kriminaalsüüdistus Eestis ei ähvardanud, oli ta maine saanud suure hoobi. Poliitik Jürgen Ligi ütles Delfile aga otse, et Rehele saigi saatuslikuks Danske panga skandaaliga seotud emotsionaalne surve.

Juhtunu sunnib paratamatult küsima, mis üldse toimub Eesti pankades. Seni on ehk parima sissevaate, seda küll 1990. aastate pangandusse, heitnud telesari „Pank“. Pilt, mis sealt välja joonistub, ei anna aimu mitte lustist ja lillepeost, vaid stressist, pingest ja enesehävitamisest. Arvatavasti ei erine praegunegi pilt sellest kuigivõrd. Nii võib paraku ilmneda, et pangarahva välise glamuuri taga on tegelikult katkised hinged.

2 kommentaari

M
Muigega  /   10:12, 27. sept 2019
Pangas toimuv on midagi enamat kui kõrgpilotaaž, isegi mitte kõrgem matemaatika.
  /   10:23, 27. sept 2019
muide - miskipärast ei ole Eestis vahendatud juba vana (ligi 4 aastat) soomlaste artiklit: https://yle.fi/uutiset/3-8359064 Kõik need mahhinatsioonid said toimuda ainult emapankade kõrgeimate juhtide vaiksel(?) nõusolekul! Kui ülemused sellist asja soosivad, küll siis ka teostajaid leiab. Ahnus ja edevus on tugevamad aususest.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias