Ostke end hulluks! (MATI HIIS)

Järgneva nädala jooksul maksab vältida Liivalaia tänavat, seda eelkõige Stockmanni juurest, sest tänava ummistavad linnamaasturid, mis on vastavalt sõidusuunale kas tühjad või triiki vetsupaberit täis.

Samal ajal on hullud päevad ka Soome Stockmannides. Aga mis on nendes päevades üle lahe erinevat? Selleks võtame kätte Soome ja Eesti hulludeks päevadeks välja antud brošüürid.

Esimene erisus hakkas silma kohe – Soome kataloog on ligi 80 lehekülge paksem. Seal on suurem valik, kohati ka eksklusiivsemad kaubamärgid.

Teine suur erinevus on kaubavalikus – Eestis keskendutakse pigem toidule ja riietele. Tehnikat Eesti Stockmannis väga ei pakuta. Huvitaval kombel ei pakuta Soome hulludel päevadel eraldi leheküljel infot, et pakutakse odavat vetsupaberit. Tundub, et Stockmanni ja hullude päevade seostamine eelkõige aasta varu tualettpaberi ostmisega, on ainult Eestile omane.

Lohutuseks on mõistagi see, et kui tihti kurdetakse, et meil on hinnad juba Soomest ees, siis tegelikult hindadel vahet pole. Sarnastel toodetel on ka sama hind. Muidugi arvestades kahe riigi palkade vahet, siis ostujõu poolest on soomlased meist ees, millest ilmselt tuleb ka vahe kataloogi paksuses ja eksklusiivsemate kaubamärkide vähesuses.

11 kommentaari

  /   15:11, 30. sept 2019
WC paberit saab juba teistest poodidest odavamalt.Ega sea enam järjekordi ole.
L
Lapitud kokku maa.  /   15:04, 30. sept 2019
Soomle ärimehed on alati olnud petised.On kogemusi ka Helsinkist. Ikkagi Porod.
K
kuidas hinnad samad?  /   14:52, 30. sept 2019
Koeranael
E
Eks   /   14:22, 30. sept 2019
kurvaks teeb tõesti ja kuidagi halvasti mõjub ka seedimisele see ebavõrdsus.
J
jama jutt  /   15:46, 30. sept 2019
ammu ei osteta enam hulgi vetsupaberit, sest pole ta seal odavam midagi. Riided on samuti suhteliselt haledad võrreldes varasemate aegadega, ainult vahetatakse riidehunnikute asukohti, et tekiks mulje, et iga päev on uus kaup. Kogenud naisterahva silma sellega ei peta. Toidulett on tõesti ainuke koht, kus kokkuhoidlikum eesti inimene end ka veidi võrdsemalt tunneb.
E
ehh  /   15:48, 30. sept 2019
mis see rull seal maksab siis??
T
täitsalollakad  /   18:00, 30. sept 2019
kobrulehed ei maksa midagi tömbaprsetpuhtaks niipalju kui tahad
E
eks joostke tormi  /   17:05, 30. sept 2019
mida kõike ka inimene usub.ärikate sööt nagu kalameestel.lihtaśalt ei lähe ja kõik.igal kaubal on juurdehindlus 500 prosse.laseb 1prosse alla meil kõik jooksevad.ja naeravad hullud jooksevad
K
Kaks Stockmanni  /   17:58, 30. sept 2019
pole veel elatustasemete indeks. Mõlemal pool on odavkette küll ja veel. "Hullud päevad" ongi mõeldud hulludele!
Q
Q  /   07:13, 4. okt 2019
Nõnukogude aeg Tallinnas müüdi tualettpaberit ,kohalikud ostsid nii palju kui jõudsid ära viia.Soome turistid:"Pekka teeme päkka siin on pasataudi."
P
püsiklient  /   23:37, 30. sept 2019
Hullud päevad mind ei huvita, aga käisin just riideid vaatamas ja päris kurb see pilt. Head firmad lasevad jalga ja mingi träna on asemele tulnud. Kahju, et mu lemmikpood nii palju on viimasel ajal muutunud. Isegi Kaubamajas on parem kaup

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias