Olukord, kus paljuski laste, lastevanemate, aga ka ühiskonna nõrgemate gruppide arvelt rahastas linnavõim ühe telekanali pidamist, oli jabur. (Tiina Kõrtsini)

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti otsus sulgeda kiirkorras maksumaksja raha ohtralt kulutanud ja keskerakondlikku linnavõimu vaid positiivsest vaatevinklist näidanud Tallinna TV on igati kiiduväärne.

Nagu ütles teleekspert Jüri Pihel, on TTV sulgemise valguses põhjust loota, et nüüdseks ongi propagandakanalite aeg läbi.

Ometi pole kuhugi kadunud poliitikute ihalus n-ö oma kanali, nende meelest õiget infot edastava munitsipaalmeedia järele. Just sellisena mõjuvad endise linnapea ja praeguse majandusministri Taavi Aasa sõnad: „Tallinn ei ole nii vaene omavalitsus, et peaks Tallinna Televisiooni kinni panema.“

Oot-oot, härra eksmeer. Kas Tallinna sõiduteed on tõesti nii heas korras ja rattateede võrgustik välja ehitatud? Kas viis aastat püsinud 1,34-eurone Tallinna õpilaste lõunaeine hind on õiglane? Rääkimata sellest, kuidas enamikus haridusasutustes on tavaks, et õpilased peavad tooma kooli salvrätikuid, kolleegide sõnul mõnel pool lasteaedades ka tualett- ja joonistuspaberit. Või nagu kirjutati Eesti Päevalehes, saab liikumispuudega täisealistest tallinlastest vaid poolteist protsenti linnalt isikliku abistaja. Jne-jne.

Olukord, kus paljuski laste, lastevanemate, aga ka ühiskonna nõrgemate gruppide arvelt rahastas linnavõim ühe telekanali pidamist, oli jabur. Õnneks on see jaburus sellest nädalast lõppenud.

3 kommentaari

V
väga pettunud  /   10:15, 7. okt 2019
TTV oli kanal, mida ma tõesti kogu aeg Lõuna-Eestis vaatasin ja paljudel oli see lemmikkanal. Nüüd ei tea enam Tallinna uudiseid, mis teil seal Tallinnas toimub? Tahtsite saada juurde ilmselt vene valijaid, kuid kaotasite Lõuna-Eesti valijad. Siin on täielik infosulg. Veendusin järjekordselt, et venelast ei saa usaldada.
M
mõtestaja  /   13:48, 11. okt 2019
niipea, kui ttv kinni pandi, kohe tösteti eksmmeridele sissetulekut, kas see on öige kulutamine
R
Roobert  /   18:15, 11. okt 2019
Jah, aga kõike seda ei saa TTV sulgemisega, isegi 10% sellest mitte. Seda kanalit saaks palju otstarbekamalt kasutada. Minu teha oleks, rakendaksin selle telekanali Eesti elanike tarbeks tööle. Nimelt selle telekanali kaudu saaks tutvustada kõiki seadus eelnõusi, küsida rahva arvamusi, vaielda need selgeks. Milleks kulutatakse tohutuid summasi rahva küsitlusteks, mis tegelikult on kallutatud? Kõike mida rahvalt küsida tahetaks ja selgitamist vajaks, saaks teha just selles telekanalis. Rahva arvamusi saaks ID kaartidega hääletades teada. Nii oleks Vabariigi Valimiskomisjonil aasta ringi tööd.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias