Sel aastal oli tegemist Tartu kaasava eelarve seniste aastate rekordiga: hääletamas käis 7312 tartlast ehk 9,3 protsenti kõigist hääleõiguslikest linnakodanikest (14-aastaseid ja vanemaid elanikke on Tartus umbes 79 000). (Ahto Sooaru)

Kolmapäeval lõppenud Tartu kaasava eelarve hääletusel said kõige enam hääli ideed „Eeskujulikud rattateed“ (1840 häält) ja „Tartu katoliku kooli Tähtpere aed“ (1273 häält).

Võiduidee väljapakkujad soovivad Tartu rattateede korrastamist, et kõigil ratturitel oleks julgem ja mugavam liigelda. Eriti suurt tähelepanu tuleks pöörata koolide ümbrusele ja rattaringluse parklate piirkondadele.

Teiseks jäänud idee järgi soovitakse rajada kõigile elanikele avatud mängukeskkond Tähtveres Tartu katoliku kooli juures, kus saaksid kokku liikumine, mänguline teadus ja linnaloodus. Koolirahvas ja ümbruskonna pered leiaksid Tähtpere aiast aktiivset tegevust majaesisel väljakul ning aia pargiosas oleks rahulik mõtisklemiskoht.

Tuleval aastal viiakse ellu vähemalt kaks enim hääli saanud ideed. Ühe idee maksumuse ülempiir on 100 000 eurot.

1 kommentaar

A
Ajuvaba  /   10:12, 12. okt 2019
Jääb arusaamatauks, miks pooled projektid on sisuliselt eraprojektid. Linnakodanike raha peaks ikka avalike projektide peale minema.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias