4
fotot

Pirita Linnaosa Valitsus plaanib kevadel viia Georg Lurichi monumendi Pirita teelt Pirita spordikeskuse hoovi peale ja lisada kuju juurde infotahvli.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat sõnas, et Lurichi monument võib uue asukoha saada legendaarse maadleja sünnipäevaks, 22. aprilliks. Linnaosa vanema sõnul on Lurichi Pirita spordikeskusesse viimist arutatud ka varem ja selleks on mitu põhjust. „Praegu jääb ühe kuulsama eestlase monument autotee ääres üsna tähelepandamatuks. Kuju õige koht oleks rahvarohkemas kohas Pirita spordikompleksi alal tunneli juures, kus käib palju tervisesportlasi treeningutele ning külalisi Tallinnast ja kaugemaltki,” põhjendas Liinat.

Teise põhjusena tõi linnaosa vanem esile kuju turvalisuse. “Lurichi kuju on üks kõige enam vandaalide ohvriks langenud monument Tallinnas, seda on üritatud varastada kümmekond korda,” sõnas Liinat. Ta lisas, et spordikeskuse alal oleks Lurichi monument kaitstud kohas, kuna alal on turvakaamerad ja mehitatud valve.

Linnaosavalitsusel on plaanis tellida kuju juurde ka suurmeest tutvustav infotahvel eesti, vene, inglise ja soome keeles.

Amandus Adamsoni skulptuuri järgi valmistatud Lurichi kuju avati Pirita tee ääres 1996. aastal tema 120. sünniaastapäevaks.

3 kommentaari

P
pange ikka  /   21:20, 15. okt 2019
kõrgemale,et jotad ei ulataks maadlema ja raudmees sulatage suureks Lurichiks mida igaüks jalalt ei murraks matile.
Ä
äkki  /   08:48, 16. okt 2019
ikka ütleks,et jääb uutele majadele jalgu?
  /   11:19, 16. okt 2019
tegelikult ei ole see monument - Tõnu Maarand suudab ise teha omaloominguna oluliselt paremaid! Antud juhul on sätitud plaadile Amandus Adamsoni monumendikavandi koopia ("Tšempion").

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias