(Teet Malsroos)

Sügisega kaasnevad leherisused teed ja varsti kohale jõudvad öökülmad muudavad liiklemise ohtlikumaks. Kui kaua on liikluses veel elektritõukerattad, mille ohutuse üle on pikemat aega arutletud?

Tallinnas tõukerattaid rentiv Citybee teatas kolmapäeval, et nende poolt on tõukerataste rentimise hooaeg läbi.

Bolti esindaja Karin Kase sõnul ei hakka nemad veel tõukerattaid liiklusest kokku korjama. „Mingit lõpukuupäeva Bolt tõukerataste rendile ei ole pannud. Rattad on tänavatel nii kaua, kuni kasutajad nendega aktiivselt sõidavad ja kuni ilm lubab. Lumes ilmselt tõukerattaga sõita ei saa. Kui tõukerattad on talvekorterisse kolinud, on inimestel selle asemel kiiresti sihtkohta jõudmiseks võimalus tellida Bolti auto,“ kommenteeris ta.

Tallinna linn tõukerataste renti reguleerima ei hakka.„Elektritõukerataste laenutust pakkuvad ettevõtted hindavad ise ilmastikuolusid, sest klientide ohutus on nende jaoks oluline. Libedaga ja ka libedusetõrjega tänavatel ei ole elektritõukerattaga enam ohutu ega mugav sõita. Kui ilm läheb talviseks, siis lõpetavad ettevõtted selleks hooajaks teenuse pakkumise,“ sõnas keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Linnavalitsusel on plaan teha lähiajal koos tõukerattalaenutust pakkuvate ettevõtete, politsei ja kesklinna valitsusega tänavusest hooajast kokkuvõte ja arutada ka murekohad läbi.

2 kommentaari

S
sügisel ja kõnniteelgi  /   09:42, 18. okt 2019
on niiskus, isegi jäide ja puude lehed loomulikud, looduslikku päritolu. Tõuksid kõnniteedel, samadel tingimustel, ilmselgelt mitte. Risuks ei peaks see tulevane elektroonikajääde kõndija jaoks muutuma, kõnniteel. Omanikud, omavalitsejad, liikluse korraldajad, seadusandjad - tööpõld on lai, enne kasutuselevõtu nõusoleku allkirjastamist tasub tagajärgedele mõelda. Sh keskkonna huvides, see pole ainult kiirmõtete ja -kasumi jaoks.
V
vastus  /   11:37, 18. okt 2019
surmani.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias