38
fotot

Nagu eelmisel aastal, leiti ka tänavu Tallinna jõulukuusk linnast seest. Tänavune 40aastane jõulupuu sirgus Haaberstis Rõika tänaval.

Neljapäeva hommikul kell 8 alustati puu langetamisega ja juba pärastlõunal oli puu vanalinnas püsti. 

Kesklinna vanem Vladimir Svet sõnas, et juba teist korda puu linnast leidmie on olnud kokkusattumus. „Puu otsimine algab suve lõpus või septembris ja tegelikult otsime puud linnast kuni 150 kilomeetri raadiuses. Sellist vahemaad saame me logistiliselt endale lubada, kuskilt Lätist puu toomine oleks meie jaoks liiga kulukas,“ kommenteeris ta.

Puu valimisel võetakse arvesse selle kõrgust, mis peab jääma vahemikku 13–17 meetrit. „Puu võiks iga nurga alt sama roheline ka olla või lihtsamalt öeldes, puu võiks ikka ilus olla,“ lisas Svet.

Miks mitte võtta puu metsast? Linnas on rohelust niigi vähem. „Eks seal on jälle logistilised takistused. Puu maha võtmiseks on vaja suurt ja rasket kraanat ja ära viimiseks ka suuremat rekat,“ selgitas ta ja lisas, et metsas võib nende masinate jaoks olla liiga vähe ruumi ja liiga pehme pinnas. „Sellel aastal oli ka Viimsis üks puu, mis oleks väga hästi sobinud, aga kuna seal kõrval oli metsatukk, siis ei oleks me saanud seda puud ohutult maha võtta,“ lisas Svet.

Svet selgitas, et puu välja valimine ja maha võtmine käib kohalike elanikega koostöös. Kui kellelgi on linna tingimustele vastav kuusk, mis vajab maha võtmist, siis võib linn seda teha. „See peabki koostöö olema, sest kuused tulevad sageli eramaalt ja linn ei saa kedagi kohustada selleks, et ta oma puu lubaks maha võtta. Sageli pöörduvad inimesed ise linna poole, kui puu on juba liiga suur. Selle aasta puu kasvas näiteks kortermajade hoovis keset mänguväljakut. Kui ta väiksemana oli seal väga kena, siis nüüd kartsid elanikud, et see võib tugevama tuulega kaldu vajuda ja ohtlikuks muutuda,“ sõnas Svet. Selle aasta puu kaalub 2 tonni ja 100 kilo, mis on Sveti sõnul juba potentsiaalselt ohtlik.

„Roheluse kohalt...Tallinnas peab loomulikult rohelust olema ja selle poole me ka pideva istutamisega püüdleme. Ma ei näe, et vajadusel ohtliku kuuse eemaldamine sellele tugevalt vastu töötaks,“ märkis Svet.

11 kommentaari

A
alles novembri esimestel päevadel?  /   12:58, 7. nov 2019
oleks võinud ikka juunis tuua!
N
nii hilja!  /   13:12, 7. nov 2019
Õigem oleks kuusk juba peale jaanipäeva süüdata.
J
jõululaupäeval  /   13:24, 7. nov 2019
Kuusk pandi üles
U
urr  /   13:48, 7. nov 2019
Kuuse vastu ei ole midagi, armas! Küll aga võiks praegune jõuluturu versioon asenduda millegi ägedamaga: Tegelikult see jõulukaubandus on oma aja ära elanud. Võiks olla rohkem "elu" Saaks ju teha kihvtid majad, kust erinevad muusikad ja värvimängud näha-kuulda,inimesed istuksid sees nagu suvekohvikutes.Kaubandus võiks liikuda näiteks Harju tänavale ja lähiümbrusse! Näiteks üks armas jõulumaja koos mõnusa "jõululäbuga" https://www.youtube.com/watch?v=dfz1pyq3EhE
K
Kahju  /   14:13, 7. nov 2019
Ilusast puust. Ise küll ei raatsiks oma koduaiast seesugust iludust maha võtta
S
SSOR-i  /   14:27, 7. nov 2019
aastapäevaks toodi kuusk.Tore ju.Aga oleks pidanud tooma ikka oktoobris,vana kalendri järgi....
J
jõuluturg  /   15:29, 7. nov 2019
Kas Jõuluvana hakkas sel aastal seal majakeses jälle lapsi kabistama.Kus on mupo silmad.
J
Jõulud  /   17:11, 7. nov 2019
on kahtlemata kristluse suurim äriprojekt.
J
ja  /   18:13, 7. nov 2019
Kas ettevalmistused jaanipäevaks on tehtud,ega see ka kaugel ei ole?
I
inimene  /   18:24, 7. nov 2019
Jõulukuusk pannakse üles jõulukuul aga mitte oktoobripühadel.
J
Jaanituli  /   12:58, 8. nov 2019
Pole veel kustunud, kui juba pannakse kuuski!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias