„Üheslaulmine“ Tallinna lauluväljakul (Erki Pärnaku)

Juba praegu võib öelda, et Eesti juubeliaasta tipp oli pühapäeval lauluväljakul toimunud „Üheslaulmise“ kontsert.

Maestro Tõnu Kaljuste idee panna rahvas ühes laulma oli geniaalne ning see toimiski, laulis nii lauluväljak kui ka televaatajad. Virtuaalse kooriga liitus 52 000 lauljat üle maailma.

Paljusid siiski riivas, et õhtul enne iseseisvuse taastamise päeva ja 20. augusti esimesel tunnil, kui lauluväljakul kõlas Tõnis Mägi „Koit“, polnud lauluväljakul täismaja. Palju on räägitud selles kontekstis 15-eurosest piletihinnast, mis ikka veel käib osale rahvast üle jõu. Mingi vastuolu kumab siit siiski läbi: lugematutel festivalidel ja suvepidudel on rahvast murdu ja näikse, et elu on meil parem kui kunagi varem. Nüüd aga selgub, et vist ikka nii hästi Eestil ei lähe.

Lõpuks on kõik kinni siiski vaataja silmades: ühed said terve õhtu kiruda rahvast mittehoolivaid riigijuhte ja parastada, et lauluväljakul oli rahvast üsna hõredalt; teised said seevastu sel õhtul 6-tunnisest kontserdist maksimaalse elamuse, nende silmis oli lauluväljak pigem täis.

1 kommentaar

I
inimkonnale  /   06:43, 19. okt 2018
Pauluse kiri koloslastele 1:Hümn Kristusele 15 Tema on nähtamatu Jumala kuju, kogu loodu esmasündinu, 16 sest tema läbi on loodud kõik, mis on taevais ja maa peal, mis on nähtav ja nähtamatu, olgu troonid või ülemused, olgu valitsused või meelevallad - kõik on loodud tema läbi ja tema poole. 17 Tema ise on enne kõike ja kõik püsib koos temas 18 ja ta on oma ihu, koguduse pea. Tema on algus, esmasündinu surnuist, et ta kõiges saaks esimeseks. 19 Sest Jumalal on olnud hea meel lasta kogu täiusel temas elada 20 ja lepitada tema läbi enesega kõik, niihästi maapealsed kui taevalised, tehes rahu tem

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias