3
fotot
Reidi tee ehituse leid Pikksilma tänavalt (Põhja päästekeskus)

Teisipäeval avastati Tallinnas Reidi tee ehitustööde käigus maapinnast 308 lõhkekeha ja 2080 padrunit. Kohal käinud demineerijad eemaldasid leiud maapinnast ning toimetasid need ohutusse kohta.

Augusti keskpaigas rääkis KMG Inseneriehituse juhatuse liikme Marek Jassik, et Reidi tee piirkonnas alustati töid 23. juulil Pikksilma tänava ristmikul maa-ala koorimise ja trasside ehitamisega.

„Praeguseks oleme liikunud mööda mereäärt Russalka taha välja: oleme eemaldanud kaldast vanu kive, kaevandanud fronti uue kaldakindlustuse tegemiseks. Paralleelselt on käinud Russalka taga võsa eemaldamine, kändude juurimine, pinnase koorimine,“ kirjeldas ta ning lisab, et samal ajal on lammutatud piirkonda jäävaid vanu hooneid.

Jassik avaldas lootust, et selles piirkonnas ei tule enam üllatusi välja. „Siin hakkab juba [pinnase] täitmine,“ sõnas ta, et uuringud on tehtud ning üllatused kätte saadud. Kogu täitealas siiski veel ei tegutseta: ühes kohas leiti betooni valatud hauakive ja sealne tegevusplaan räägitakse läbi muinsuskaitsjatega.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias