Garage48 missioon on aidata tehnoloogia huvilistel inimestel 48 tunniga liikuda ideest prototüübini. (Garage48)

Reedest pühapäevani toimub Tallinna Euroopa kooli hoones arendusnädalavahetus Garage48 Edutech, kus töötatakse väljauudseid ja praktilisi tehnoloogiapõhiseid rakendusi haridusvaldkonnas.

Seekordne üritus on mõeldud põhi-, kesk- ja ülikooli õpilastele ning haridusentusiastidele igas vanuses. Garage48 formaadile tavapäraselt on oodatud ja kaasatud programmeerijad, disainerid, visionäärid, turundajad ja teised valdkonna eksperdid. Ürituse peakorraldaja Natalie Metsa sõnul on registreerunuid 125, noorim on 12-aastane. Lisaks on kohal 30 mentorit, kes aitavad tiimidel fookuses püsida ning annavad nõu disaini, tehnoloogia ja projektijuhtimise kohta.

Paarikümne mentori seas astuvad üles näiteks haridusfoorumi N8 eestvedaja Märt Aru ja Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi haridusuuenduskeskuse juhataja Anzori Barkalaja.

„Eesti haridussüsteem on küll edumeelne, kuid täiesti uute ideede kinnipüüdmise ja rakendamisega peame veel tööd tegema. Garage48 Edutech annab palli õpilastele – võimaluse muuta oma koolikeskkond just selliseks, millest unistatakse,“ kommenteeris SA Innove juhatuse liige Birgit Lao.

Natalie Mets ütleb, et Garage48 on varem korraldanud sarnase ürituse Moldovas. „Loodame, et seekordsel hackathon’il luuakse rakendusi ja lahendusi, mida saab pärast sündmust edasi arendada ning turule tuua,“ lisab ta.

2010. aastal Eestis loodud ja nüüdseks mujale maailma laienenud Garage48 on organisatsioon, mis korraldab arendusnädalavahetusi ehk hackathon’e, kus osalejad saavad oma äriideid katsetada ja ellu viia. Osalejad peavad oma idee 48 tunni jooksul müügikõlbulikuks vormima, valmistades mentorite ning ekspertide nõul ja toel arvutiprogrammi, veebiteenuse, mobiilirakenduse vms prototüübi. Natalie Metsa sõnul tuleb igalt ürituselt tavaliselt üks idee, mis muutub reaalseks ettevõtteks.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias