Kristen Michal (Teet Malsroos)

Reformierakond tegi eile Tallinna volikogus ettepaneku, mille kohaselt peab linn alustama Tallinna katva moodsa trammivõrgu rajamise ettevalmistamist. Eelnõu esitlenud Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul vajab Tallinn moodsaid trammiühendusi Haabersti, Lasnamäe, Mustamäe ja Pirita suunal. Samuti teevad saadikud ettepaneku analüüsida ühendusi Tallinna ümberkaudsete omavalitustega ning vajadusel lisada uusi liine või sõlmida transpordikokkuleppeid. 

"Kui küsida, mis tänase ühistranspordiga tuleks teha, siis ootus on, et kvaliteet tõuseks, siis on ka kasutajaid rohkem. Faktid näitavad, et aastal 2012 kasutas 42% inimesi tööle sõitmiseks ühistransporti, 2017. aastal oli see näitaja 35%. Maksumaksja makstav dotatsioon ja inimeste arv muudkui kasvavad ja tõuseb autode arv.  Kui 2012. aastal oli Tallinnas registreeritud umbes 160 000 sõiduautot, siis 2017. aastal oli see arv tõusnud 200 000 sõiduautoni. Ja trend jätkub. Muutus saab tulla vaid uut kvaliteet pakkudes," sõnas Michal eelnõud tutvustades. 

"Tallinna ja Eesti riigi pikem visioon peaks olema tõsta ühistranspordi kvaliteeti, et teine auto peres poleks hädavajadus, vaid hästitoimiv ühistransport oleks esimene valik. Et suurendada ühistranspordi kasutamist, peab see olema inimese jaoks usaldusväärne, mugav ja kiire. Liikluseksperdid näevad tramme Tallinna jaoks ühe parima lahendusena. Mida varem alustame, seda varem tuleb ka uus kvaliteet. Uued riigi abiga ostetud trammid, Rail Balticu rahastusest tehtud tramm Lennujaama on hästi vastu võetud, nagu on umbes viis aastat vana arutelu trammist Sadamasse, aeg on uusi suundi avada," ütleb Michal.

Taust: 2012. aastal kasutas 42% inimesi tööle sõitmiseks ühistransporti, 2017. aastal oli see näitaja langenud 35 protsendini. 2013. aastal kasutas ühistransporti peamise liikumisviisina tööpäeval tööle, kooli või muude peamisesse sihtkohta 62% sõitjatest, 2017. aastal langes ühistranspordi kasutajate osakaal 46 protsendini.

1 kommentaar

M
Maksumaksja  /   00:47, 11. nov 2018
Kahte asja korraga ei saa! Maksumaksja ei suuda neid liine ehitada ja teid ülal pidada!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias