Robotexi festivalile Tallinnas koguneb tänavu üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast. Võistkondi läheb võistlustulle 1161. (Robotex)

Reedest pühapäevani Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses aset leidva robootikafestivali Robotex naelaks tõotab kujuneda Tartu ülikooli robotite korvpallivõistlus. Aga mõistagi on kavas teisigi jõukatsumisi.

Kolme päeva jooksul toimub 26 võistlust igas vanuses võistlejatele, kes tulevad kokku rohkem kui 40 riigist. Põnevust tõotavad ettevõtlusvõistlus, Starshipi loomade päästmise võistlus, Taxify võistlus, rallikrossi võistlus ning lastele ja noortele mõeldud Insplay võistlused, mille teemaks on sel aastal „Meie esimene start-up“.

Samas toimuval tehnoloogianäitusel demonstreerivad uusimaid tipptehnoloogilisi tooteid ja teenuseid sellised ettevõtted nagu Cleveron, Starship, XPRIZE, Insplay jt. Tervise arengu instituut on väljas suhtlusrobotiga Abot, Milrem tutvustab isejuhtivat tanki, TalTech näitab Iseautot ja Cleveron kullerrobotit, Formula Student esitleb vormelit, KNM on väljas hologrammidega, Tartu ülikooli stendil saab vaadata ja proovida ClearBoti roboteid, kõige kiiremat kaamerat ja kõige külmemat jäätist. Festivalil korraldatakse ka robootika-, tehnoloogia- ja ettevõtlustöötube.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias