Libe tee (Vallo Kruuser / Ekspress Meedia)

Tallinna Kommunaalamet tuletab meelde, et kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet kõnniteedel peab tegema mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele.

Tallinna territooriumil tuleb kõnniteedel lume ja libeduse tõrjumisel kasutada 2-6 mm läbimõõduga sõelmeid. Soola kasutamine libedusetõrjeks on kõnniteedel keelatud. Ka jalakäijatel tuleb arvestada võimaliku libedusega ja soovitav on kasutada ilmaoludele vastavaid jalanõusid ning ka jalgratturitele soovitame talvevarustust. Kinnistuomanikel palutakse jälgida ka vihmaveerenne, millest väljavoolanud sadevesi tekitab kõnniteedele ohtlikku libedust.

Ilma jahenemisel pööratakse kommunaalameti lepingupartnerite tänavapuahstusfirmade poolt erilist tähelepanu libeduse ennetamisele ühissõidukite peatuste ootealadel, ühistranspordiliiklusega peatänavatel ja teetõusude puhastamisel. Samuti toimub libedusetõrje kergliiklusteedel ja kõnniteedel. Täiendavalt kontrollitakse sadevee kaevude restipealsete läbilaskevõimet.

Kurda mupole

Tallinna munitsipaalpolitsei ameti korrapidajale on juba tehtud esimesed kõned seoses libedate kõnniteedega. Libedatest kõnniteedest võib teavitada mupo telefonil 14410. Linnale kuuluvate libedate kõnniteede kohta palutakse info edastada numbril 1345. Mõlemad numbrid töötavad ööpäevaringselt.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias