Väo karjäär asub Lasnamäe kõrval. (MATI HIIS)

Kui esmaspäeval andis Lasnamäe linnaosavalitsus teada, et Väo karjääri tööstuspiirkonnas algavad 24. detsemrbil lõhkamistööd, siis täna tuli teade, et pühade tõttu otsustati lõhkamised edasi lükata. Tegelikult pole lõhkamistöid jõulu ajal kellelgi kunagi plaanis olnudki.

"Palun lähipiirkondade elanikel mitte peljata. Plahvatuste helid küll võivad olla kahjuks häirivad, kuid need ei ole ohtlikud," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski esmaspäeval saadetud pressiteates murelikult, kuid rahustavalt. Pressiteates on selge sõnaga kirjas, et Tallinna Kommunaalameti ja Tallinna Linnavalitsuse selgituste kohaselt algavad planeeritud lõhkamisoperatsioonid Lasnamäe Väo karjääris uuest nädalast, 24. detsembril.

Vanarahvas hoiatanud, et neid, kes jõulu ajal kolina või mürinaga kaasnevaid töid teevad, tabab järgmisel suvel välgulöök. Murelikult hakkasid aga Lasnamäe linnaosavalitsusse helistama ka jõulurahu rikkumisest häiritud tänapäevased inimesed.

Elanike muredest alati hooliv Maria Jufereva-Skuratovksi teatab, et nii võetigi ühendust tööde teostajaga ning jõulupühade tõttu otsustati lõhkamisoperatsioonid edasi lükata järgmisse aastasse.

Õhtulehega võttis aga ühendust Väo Paasi esindaja, kes selgitas, et kogu probleem, mille Lasnamäe linnaosavalitsus elanike heaolu silmas pidades lahendas, oli tegelikult tekitatud linnaosavalitsuse enese poolt.

Nimelt antakse lõhkamistööde luba tegutsemiseks valgel ajal ja tööpäevadel, mistõttu poleks linnaosavalitsuse pressiteates väljakuulutatud 24. detsembril niikuinii midagi tehtud. Lihtsalt järgmise aasta novembrini kehtiva loa alguskuupäevad langesid praeguse jõuluajaga kokku.

Ka plahvatuste häiriva müra osas pingutab linnaosavalitsus Väo Paasi esindaja hinnangul üle, sest samasuguse loa alusel on naabruses asuval kinnistul lõhatud juba suvest saati ja erinevalt asfalditehase haisust, pole lasnamäelased häirivat müra vist õieti märganudki.

1 kommentaar

P
prükkar  /   16:42, 20. dets 2018
ametnikud üritavad kõigest väest oma eksistentsi õigustada aga kahjuks on rahvas selle ammuilma läbi näinud aga neile pole see veel kahjuks kohale jõudnud

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias