(Kesklinna valitsus)

Tallinna Raekoja platsi jõulukuuse kinnitamiseks kasutatud kiilud on vandaalid möödunud ööl eemaldanud, mistõttu vajus kuusk viltu. Praegu tegeletakse kuuse uuesti fikseerimisega, selle ümberkukkumise ohtu pole.

"Täna öösel võtsid tundmatud isikud jõulukuuse aluselt puust kiilud, mis hoidsid kuuske kindlas asendis. Kiilud vedelesid hommikul keset Raekoja platsi. Rõhutan, et kuuse ümberkukkumise ohtu ei ole ning praegu käib töö kuuse uuesti õigesse asendisse kinnitamiseks.

Seekord paneme kuuse alla lisakiilud, et neid oleks sealt raskem välja tõmmata. Leppisime ka munitsipaalpolitseiga kokku, et Raekoja platsil intensiivsemalt patrullitaks. Sama palvega pöördume politsei poole ja ühtlasi kutsume tallinlasi üles vandalismi märkama ning sellest teada andma,“ teatas kesklinna vanem Vladimir Svet pressiteates.

Jõulukuusk jääb Raekoja platsile veel vähemalt järgnevaks kuuks.

8 kommentaari

K
kodanik  /   19:23, 13. jaan 2019
Miks seal kaameraid ei ole ja politsei peaks sellisel puhul hetkega reageerima.
O
ob  /   17:56, 13. jaan 2019
Jätku juba jaanideni, mis tast ikka maha võtta.
  /   17:31, 13. jaan 2019
mistahes vandalism on muidugi kurjast, kuid samas - mida see kuusepuu seal täna veel tähistab? Jõuluaeg sai meil läbi kolmekuningapäevaga, seega oleks see kuusk sealt juba kadunud olema niikuinii. Vana Tallinn, kust see kuusetraditsioon väidetavalt alguse on saanud, on olnud ikka pigem luterlik kui ida-ortodoksne, seega ei ole ka mingit traditsiooni selle kuuse nii pikaks pidamiseks. Elik - sisuliselt on tegu ärakoristamata prügiga!
M
Mis vandaalid ?  /   17:02, 13. jaan 2019
Käisin oma lastega enne jõule raekoja platsis ja kuusk oli juba siis viltu ! Alguses mõtlesin, et silmapete, kui kuna oli kaasas kaamera, millel on lood peal, siis sai kohe selgeks, et kuusk on ka tegelikult viltu !
  /   19:33, 13. jaan 2019
riias ei jöutud kebensitki tänaval tegema hakata kui juba politsei platsis ja nahistajad kinni vöttis.eestis aga vii vöi kuusk raekoja platsilt minema,keegi ei reageeri.
K
K  /   19:40, 13. jaan 2019
On ammu räägitud politseipatrullide vajalikkusest vanalinnas. Ja mis mõttes meil e riik on kui linna tähtsaimal platsil videovalve ei tööta.
A
Alles over voetbal - Voetbal InternationalMicrosoft account | Sign In or Create Your Account Today  /   09:56, 14. jaan 2019
2019年高考作文预测:快乐比成绩更重要-高考学科网
R
Room  /   07:46, 17. jaan 2019
Selline tegevus linna tähtsaimal platsil ja seda ei näe ei politsei ega G4S? Millega te, seltsimehed, üldse tegelete?!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias