4
fotot
Pilt on illustratiivne. (Tairo Lutter)

Midagi nii jälki on raske ette kujutada. Sõitsin reedel rongiga Tartusse, mis tähendas, et läbida tuli mõni tänav Põhja-Tallinnas ja seejärel Tartu raudteejaamast linna jalutada – kui oleks tahtnud traumapunkti jõuda, hüpanuks pigem kohe kolmanda korruse rõdult alla.

Õnneks ulatasid abikäe Tallinna linnaisad ja Tartu mingid aparatšikud, kes on koostöös ametnikega nagu Talvo Rüütelmaa (sai kuulsaks, kui suutis kokku loendada, et Tallinnas on kaks jalgratturit) jõudnud arusaamiseni, et lisaks jalgratturitele pole kummaski linnas veel ka jalakäijad.

Sest ühtegi teist põhjust, miks kogu sõiduteedelt kokku lükatud jama on kuhjatud kõnniteedele, kus mingit hooldust niikuinii tehtud pole, pole.

Tallinnas Tehnika tänaval polnud reedel kell 8 hommikul võimalik kõndida, õigemini tänaval st sõiduteel oli, kuid kõnniteel polnud. Esiteks oli jäide selline, et mats ja maaühendus, teiseks kukkus katustelt igast manti nagu lumi ja jääpurikad.

Lisaks parkis otse kõnniteele prügiauto, et sellest möödumiseks tuli niikuinii sõiduteele hüpata, kuid neid mehi ma tegelikult ei kritiseeri, sest erinevalt ametnikest, kes oma soojas ruumis passivad ja napakaid pressikonverentse (jah, Kalle Klandorf, pean silmas sind, kes sa plärasid lumehelbekeste põlvkonnast) peavad, teevad need tüübid tänuväärset tööd, edu neile.

Kusjuures, erinali on see, et Klandorf rääkis oma küündimatus jutus autosõitjatest, sest seda, millal ta viimati Tallinnas jala käis, ei mäleta tõenäoliselt ta isegi.

Tallinnale au andes, siis Tartu pole parem. See, et rongist maha tulevad pensionärid end kohe jaamas voodihaigeteks ei kukkunud, on niigi ime. Tõenäoliselt suudeti see tehing siiski linnas edukalt lõpule viia, sest avalikel teedel sama asi – sõidutee puhas, kogu jamps lükatud kõnniteedele.

Tõsi, et keegi ilmaasjata sõimata ei saaks – need fotod on Tartus tehtud nädalake varem, seekord ei olnud aega passida, kuid põhimõtteliselt oli olukord sama.

Tagasi tänasesse päeva. Olukord pole paranenud. Mõtlesin, et võtaks kaks last kaasa (kärus!) ja läheks Kalaranda tuleskulptuuri vaatama. Mõeldud-tehtud ja selge, et loll pea on ihule nuhtluseks. Kõik läbida tulnud tänavad, ka meeletu Kalaranna esindustänav olid räiged.

Ma maksaks ränka raha, kui Tallinna abilinnapead või linnaosavanemad (Raimond Kaljulaid näiteks, kes siin Põhja-Tallinna linnaosas käsutab) võtaks mõne lapse sülle ja lükkaks enda ees käru ning prooviks väljuda või siseneda Kalamaja parki just sellest Kalaranna tänava poolsest mäest. See oleks prime-time teleshow, et Kanal 2 ja TV3 ei peaks üldse kemplema, kes „Kuuuurija“ endale saab.

Ja mis loogika alusel see nii on, et jalakäijad on mingi alam klass?

Mõlemad linnad peaks olema mõeldud jalakäijatele. Äkki hakkaks siis nii tegutsema, et ühissõidurajad on korras, kuid muu saast liiguks kõnniteelt autoteele. Revolutsiooniline idee tõenäoliselt, kuid miks eelistatakse autosõitjaid, kui iga jumala arengukava väidab vastupidist? Piinlik.

Hea lugeja, anna teada, milline olukord on sinu kodulinna tänavatel?

118 kommentaari

S
see ongi   /   20:35, 9. veebr 2019
maailma lõpu eelõhtu
M
Mõga  /   20:35, 9. veebr 2019
Kui tänaval kõndijad ka kütuse aktsiise maksaks küll siis nende teed ka hooldatud oleks.
  /   20:44, 9. veebr 2019
ära vingu talv
M
mustamäelane  /   20:47, 9. veebr 2019
Täna koperdasin päris pika maa maha. Seekord läks õnneks ja kiiret abi vaja ei läinud. Samas ei näinud mitte ühtegi ühikut koristustehnikat kõnniteid hooldamas. Jube ja masendav on kõnniteede seis. Autostumine on paratamatus ja autole ei ole alternatiivi. Millega need linnaisad ise liiguvad? Nelivedu, Q7 jne... ajakirjanikud võiks väikse tabeli koostada.
M
milvi  /   20:53, 9. veebr 2019
Vihakõnest ei olnud siin haisugi
H
HotSots  /   21:00, 9. veebr 2019
Eks autoteed kasutavad linnaisad ja rikkurid. Kõnniteid aga alamad, 2 ratturit, lapsevankri lükkajad jt veidrikud. Kui ei ole rahul, minge viharavile!
M
Mõgale  /   21:02, 9. veebr 2019
Tänaval kõndijad maksavad erinevaid võõrpankade teenustasusid, mis riigist välja viiakse. Seetõttu ei jagu millekski ka ressursse.
  /   21:04, 9. veebr 2019
jah. ja eriti kummaline on see teede lahti ajamine. näide eelmisest nädalast. öösel sadas lund. hommikuks pole tänavad lahti aetud. kell on kohe kaheksa saamas, siis tuleb ja sõidab sahk. selleks ajaks on inimesed liikvele läinud. lume kinni tampinud. inimesed liiguvad, sahk siis nende vahel manööverdamas. ei või enne suuremat liiklus ära käia. täna. libe ja sula. jää väljas. keset päeva, mingi poole ühe ajal läheb mingi põkats läbi ja viskab mingeid graanuleid. äge. siis meeldib mulle, kui neil kopameestel mõistus enne sõiduteed otsa saab. vall kõnnitee äärde ja edasi.
  /   21:09, 9. veebr 2019
auto juht on ka vahel jalakäija kui on sula siis sõita ei saa sest tee on vett nii täis et pritsimata ei saa. jala liikuda pole tervisele kasulik
M
Mar  /   21:36, 9. veebr 2019
Oli see veneaeg mis oli,aga siis pidid hommikul kella viieks puhtad ja liivatatud olema! Nüüd arvatakse ,et kevad pole kaugel;küll see lumi ükskord ikka ära sulab.
V
Veneaeg  /   21:38, 9. veebr 2019
Oli mis ta oli. Kõnniteid liivatati ja puhastati. Sõiduteedelt viidi lumi linnast välja kalluritega, sest lumekoristus masinad olid selleks. Nüüdseks on see siiski taandareng nt Eestis. Asi on ju ikka rahas. Kellegi pikad käed on koguaeg rahva rahakotis ja kui rahval midagi vaja on siis ei saa te midagi.
L
Laadur - kojamees  /   21:51, 9. veebr 2019
Jutt jumala õige!!!!!!
A
Anne  /   21:54, 9. veebr 2019
Tartus Turu tänav Aura ja Zeppelini vaheline lõik - üks pikk jääväi, nüüd sulaga üks suur veekogu. Egas Kalevi tänav parem pole, majaomanikud lihtsalt ei vaevu kildu ostma, mis libedusetõrjest rääkida! Linna poolt kontroll nagu puuduks.
I
Ilf ja Petrov  /   21:59, 9. veebr 2019
Jalakäijad on parim osa inimkonnast.
O
Ott  /   22:00, 9. veebr 2019
Hambutu linnavalitsus koos oma MUPO´ga. Teevad pressiteateid ja vaid hoiatavad. Selge on see, et kui ei nõuta, siis ka ei koristata kõnniteid. Milleks ? Tegelikult ei kontrolli keegi ja rahvas las vigiseb, see ei loe ju sest kohalikud valimised on kaugel !
E
ehh  /   22:07, 9. veebr 2019
mitte ainult täna, ka eelnevatel päevadel pole suurt koristamist näha ja imede ime, ma pole see talv ühtegi kojameest labidaga märganud. koondamine?
A
asd  /   22:14, 9. veebr 2019
Tähtis, et autot ära ei mölgi. Jalakäija on lihtsalt üks häiriv tegur liikluses. POLIITIKUTE LOOGIKA
  /   22:27, 9. veebr 2019
kesikute tegemata töö.
V
Vihane ja väga  /   22:28, 9. veebr 2019
Aitab ainult protest ja jt rahva survemeetmed. Need linnaosavanemad jm. inimesed ei saa aru miks nad oma tõõ eest raha saavad miks neid on vaja yldsegi.Tallinnas on väga libe ja kõnniteed on umbsekt lund täis. Mitte kuskil pole seda nähtud Euroopas.
R
Rob  /   23:34, 9. veebr 2019
Aga miks te autoga ei sõida ?
K
Kuuuurija  /   23:52, 9. veebr 2019
Käi vahelduseks korra Tartus või Haapsalus!
K
Kuuuurija  /   23:55, 9. veebr 2019
Lumi sulab ise ära 2...3 kuu pärast. Kas on mõtet sellega võitlemisele miljoneid maksumaksja raha raisata? Harjuge ära, et meil on talv!
K
Kuuuurija  /   23:57, 9. veebr 2019
Paku end öiseks teede sahatajaks?!
E
Endine autojuht, nüüd tervislike eluviiside viljeleja.  /   00:08, 10. veebr 2019
Huvitav, mõtlesin paar päeva tagasi seda sama, autol neli ratast all, naastud või lammellid, mis on mõeldud, just rasketes tingimustes sõitmiseks. Aga nende sõiduteed on puhtad nagu suvel. Kõnniteed aga jubedad, läbimatud mülkad või vesised liuväljad?
V
vabas looduses.  /   06:06, 10. veebr 2019
Sellised tegelased on kõvad juttustajad kuidas nad püsivad elus korilusest ja küttimisest.
K
Keskerakond parem kõigile.... luude ja peapõrutusega   /   06:27, 10. veebr 2019
Õismäel ja pelguranna on liuvälja!
  /   06:52, 10. veebr 2019
Ikka usuvad ametnike aususesse,neil lihtsalt "savi!" ,mida te arvate ! Autod toovas raha sisse ,ja kõnniteed võiks üldse kaduda siis,kaoks ka probleem !
M
Majaomanik  /   07:02, 10. veebr 2019
Tartus "kild" tasuta ja kõigil majaomanikel kohustus kõnniteed korras hoida ning seda suurem osa ka teeb. Samas korrashoiukoormus ületab sellel aastal igasugused piirid.
V
Viisakas  /   07:03, 10. veebr 2019
kommentaar ei olnud lühike, vaid käimisolukorda Tallinnas kritiseeriv, seetõttu ei ilmugi
V
viisakas  /   07:05, 10. veebr 2019
kordan veelkord, et linnaisadelt jsa-emadelt tuleks selliste ilmaoludega autod ära võtta ja sundida neid Tallinna tänavatel jalgsi käima.
  /   07:34, 10. veebr 2019
Samad sõnad. Palun puhastage ka tänavaid. Mina kõnnin auto teel.
  /   08:25, 10. veebr 2019
Olukord on nagu afganistanis või tazikistanis!
V
vanamemm  /   08:26, 10. veebr 2019
Aas laulis kui linnuke, et lumetõrje töid tehakse samas mahus, mis eelnevatelgi aastatel. "kõrge" ametnik unustas ainult ära, et sellist lumekogust pole ammu olnud. Eelnevad aastad ongi neil lasknud mugavustsooni pehmetel patjadel lesida ja oma idiootseid "tasuta" asju välja mõelda. Aas koos oma kambaga võiks nüüd välja mõelda, mida veel "tasuta" anda venelastele. Puud ja kartulad on olnud, "tasuta" bussisõit on, tulema peab midagi pompöösset ja röögatut---näiteks tasuta Mersude jagamine või soome kelgud, mis praegu eriti ära kuluks, kui "hoolivate" kesikute kõnniteedel olete sunnitud käima.
  /   08:31, 10. veebr 2019
Sellised tahavad riiki juhtida ja brüsselisse. Ei suuda Õismäed puhtaks teha!
M
mati  /   08:39, 10. veebr 2019
Kesikud -Kõik on meie inimesed, õiglane riik kõigile! Savika lahkumisega pole midagi muutunud, venestamine ja varastamine on ainult kasvanud.
N
Naastrehv  /   08:50, 10. veebr 2019
Miks sa hädaldamise asemel jalanõudele naastudega ümbriseid ei osta? 3.99 suudab ka kõige vaesem eestlane oma tervisesse investeerida.
M
miks  /   09:04, 10. veebr 2019
visatakse kõnnitee puhastamise lumi autoteele???
S
saast  /   09:21, 10. veebr 2019
meil ka elvas sama ja sahad sõidavad ja et ka sahk maha panna seda pole vaid puistavad juurde liiva vaid ja vana lumi jääb alkla
M
Minna valimisele kui nad ei suuda Tallinna olukorraga hakkama saada. Õismäel, Pelgurannd, Stroomi ja  /   09:24, 10. veebr 2019
Keskerakond ei suuda isegi kõnniteede puhastamisega hakkama saamisega. Ja tahavad et neid valitakse!
T
Tiit  /   09:43, 10. veebr 2019
Mine käi Helsinkis ära. Pärast tundub Tallinn vägagi puhta ja ilusa linnana.
L
lihtne eesti mees  /   09:44, 10. veebr 2019
Hurraaa !Elagu kesikud!
L
lumi  /   09:47, 10. veebr 2019
Alustaks sedasi,et kõik need tööd,toimingud mida tehakse oleneb eelkõige töid juhtivast ametnikust ja siis alles töötajast.Meil on veel seda lund vähe aga kui oleks rohkem ei tea mis siis küll saab.Tänavad ja teed muutuvad kitsaks sest lund ei veeta ära,bussipaviljonid lund täis,asulas traktorist lükkab enne lume maja eest ja kunagi hiljem ka peatänavat mille tõttu peatänavas on sügavad rööpad.Nii ta on ja nii ka jääb.Oleks siiski vaja saksa korda ja täpsust.
R
RS2  /   09:47, 10. veebr 2019
See kuulub sotsiaaldemokraatkommunistlikus ühiskonnas samuti vihakõne alla? Vabandan siin kohal ka enda vihakõne pärast. ;)
R
RS2  /   09:48, 10. veebr 2019
See kuulub s0tsiaaIdemokraatk0mmunistIikus ühiskonnas v i h akõne alla? Vabandan siin juures ka enda v i h akõne pärast. ;)
K
kusti  /   09:51, 10. veebr 2019
Keilas ei toimu väiksemate teede hooldust ei suvel ega talvel. Just nagu jalakäijaid ja jalgrattureid ei eksisteerikski. Kõik tänu Reformierakonnale! Linnapead on sellest korduvalt informeeritud, kuid ei midagi.
T
to Kuuurija  /   09:52, 10. veebr 2019
See on jah just see jutt, et harjuge ära aga riigi taskust ei saa te midagi.
K
kusti  /   09:53, 10. veebr 2019
Tiit! Me ie ei ela Soomes ja me peaksime nendest paremad olema.
D
Düsgraafik  /   10:02, 10. veebr 2019
Tartus samma.
  /   10:08, 10. veebr 2019
Tatari tänavalt ja Uus tatari tänavate nurgaltLiivalaia tänavale pääseda võimatu vallid igalpool ees. Kahju vanakestest kes liikuda tahaks.
  /   10:11, 10. veebr 2019
Olen üksik vanainimene Nõmmelt ja mitu päeva välja ei saa kõikja, klaas ja kõnniteed olematus.
B
Bussijuht  /   10:13, 10. veebr 2019
Tasuta transport ju on ega siis liiga palju kah ei saa tahta.............. Küllap see lumi kevadel ise ära sulab ja polegi probleemi!
T
Tiit  /   10:18, 10. veebr 2019
Tallinnlased ongi koige suuremad virisejad.
K
küündimatud ja saamatud  /   10:21, 10. veebr 2019
anu
S
Saara  /   10:28, 10. veebr 2019
Täiesti nõus!
V
Vana inimene  /   10:29, 10. veebr 2019
mina küll ei mäleta, et minu lapse- ja noorpõlves oleks olnud selline olukord tänavatel. Kliima on ju sama.
K
kiti  /   10:33, 10. veebr 2019
ega pärnu tänavad paremad pole.õnnemäng et kas ikka jõuad tervete kontideg kohale.või lähed ka emo ummistama.ja siis jälle riigiisad pahandavad et mida te ummistate emosid.saba lahti nokk kinni
J
jaan  /   11:03, 10. veebr 2019
Ehk on aeg muutusteks? Võtta majaomanikelt kohustus hooldada nende krundiga piirnevaid teid, pannes selle kohustuse omavalitsustele. Samas sisse viia kinnisvaramaks, millest siis see tegevus rahastada.
  /   11:05, 10. veebr 2019
No tiidukene aga onu Adu see saksamaa juht ütles et jonnimise teel saab targa ja ilusa tuleviku!
M
meie alevikus  /   11:07, 10. veebr 2019
kõnnivad inimesed praegu sõiduteel.
M
mis on aja raiskamine.  /   11:14, 10. veebr 2019
Tark paneb roomikud alla, kui tingimused raskeks lähevad, mitte ei peksa naelu rehvi.
R
raul  /   11:15, 10. veebr 2019
Tallinna linavalitsus ju aina kaagutab,et sõitke ühistranspordiga,need aga mind koduukseni ei vii,kõnniteedel aga käimine on eluohtlik.Nii,et kõik tallinnlased homme autodele
T
to jaan, 11:03!  /   11:17, 10. veebr 2019
"Tuleks, teeks..."! Nii tuttav ütlus! Nagi poliitikutelt, teeks, tuleks. Seda loeme paljudest kommentaaridest. Aga sisutühi ütlus. 3. märtsil on võimalus teha, päriselt minna valimisjaoskonda ja kogu see mäepealne kamp maha kriipsutada. Vot see on oma tahte näitamine! E-hääletust ei maksa uskuda! Sest keegi ei tõesta, kas sinu hääl läks õigesse kohta.
E
Ellen  /   11:18, 10. veebr 2019
Nii hullu kõnniteede seisu ei mäleta Tartus, nagu tänavu. Sumpad soolasupis, mille all jäätunud kamakad. Ainuke lumekoristusvahend tundub olevat sool. Kojamehi kui selliseid enam ei näe ja siit see kaos algabki. Ei aita miski muu, kui lumelabidas ja korralik luud. Kui pind puhas, siis libeduse tõrjeks killustikupuru või puhas liiv. Aga kellele sa räägid....
N
nii ongi  /   11:22, 10. veebr 2019
tööle jõudmisega tuleb mul alati arvestada lisaajaga,seda ka töölt kojujõudmisega, väljudes kodust, hakkab ukse eest juba libedus peale, kõnniteel oled nagu uisurajal, jääkonarlustest rääkimata. õudne on kodust väljuda, hinge kinnihoides, kartes kukkudes konte murda, sõidurajad puhtad ja ohutud, lähen ja kõnnin siis seda radapidi, jään vähemalt püsti
V
Veneaeg  /   11:22, 10. veebr 2019
Ja aga präegusele valitsusele ei jõua kohale et liivatada ja pole libe aga probleem selles et kui tuleb tuul ja lumi sulanud siis ei saa liiva kokku korjata vaid see lendab laiali
A
arvi  /   11:23, 10. veebr 2019
käisin möödunud laupäeval Aluksnes.Seal hakati laupäeva öösel kell 4 juba lund lükkama ja kojamehed olid ka labidaga platisis,et kõnniteedel ülekäigu kohad puhtaks teha.
J
Jalakäija  /   11:24, 10. veebr 2019
Ei hakka ka EKRE teie tänavaid puhastama...
  /   11:24, 10. veebr 2019
No kuhu see siis panna? Omale tuppa viia või, kui seda ära ei veeta.
P
Pulliitik  /   11:25, 10. veebr 2019
Valige mind, siis ma teile teen ..
G
goov  /   11:40, 10. veebr 2019
kui veidi mõelda siis tehnika tn sõidutee osa Paldiski mnt-Pärnu mn tpuhastamiseks kulub 1x kloriidi +1x sahkamist umbes 1 töötund.Külgnevate kõnniteede puhastamiseks aga 10-l inimesel ilmselt terve pikk tööpäev kui mitte rohkem. Seega on kõnniteede puhastamise kulu vähemalt sada korda suurem kui sõiduteel Kui siia lisada.et labida ja luua juhtimist ülikoolides ei õpetata ongi loogiline tulemus käes
L
leo  /   11:43, 10. veebr 2019
Lugesin kuskilt seitungist, et Tallinnas on kõnniteede liivatamine keelatud ja tuleb visata ainult mõni kiviterake. Ilmselt mõni " valitud " tähtsamat sorti tegelane nende terakeste pealt saab oma materiaalset olukorda parandada
T
to 11:17  /   11:48, 10. veebr 2019
kahjuks on asjad nii, et ega ka mitte-mäepealne kamp parem ole.
A
Aluksnes  /   11:51, 10. veebr 2019
nähtavasti raatsitakse öötundide eest tegijatele palka maksta, Eestis on see välistatud. Tööpäev kestab 8 - 17. Kui väga suureks kisaks läheb siis võib hommikul kella 6 paiku kogemata hooldusmasinat ka trehvata. Ma ei saa aru kui raporteeriti, et kõik on valmis kõik on olemas siis miks nüüd kui vaja pole tulemusi. Aastaid on talvise teehoolduse raha üle jäänud kuna taevataat on selle eest hea seisnud. Aga tänavuse talvega ei saa loota taevataadi peale, kus on aga rahad`? Neli päeva peale lumesadu jäin kõrvalmaaneel kinni. Tee oli lükkamata ja auto vajus läbi kinnisõidetud lume.
M
mis siin lükkamisest  /   11:56, 10. veebr 2019
kolm päeva olen pidanud kõrvalmaanteel harrastama jääraja sõitu. Lausjää, vesi peal ei liiva, ei kildu. Põhimaanteed ok, mitu päeva pole pidanud hooldama enam kuna sula, kas nende päevade jooksul ei võiks siis rohkem tähelepanu suunata kõrvalmaanteedele või pole nendel libedusetõrjet ette nähtudki? Linnatänavatest ei maksa kõneldagi, jalakäijate õudusunenägu! Kürvaltänavatel sellised rööpad, et auto põhi käib mööda lund, see siis Kuressaares kus tahtsime Spaatamise vaheajal veidi ringi vaadata. nii koristamata linna pole ka ammu nähtud.
A
AJ  /   12:01, 10. veebr 2019
Ega kohustus ei hoolda! Hooldab palgatud ja palka saav hooldaja.
A
AJ  /   12:05, 10. veebr 2019
Just nii on ka tehtud, mitte küll Eestis vaid Siberis, suurtehases. Juhid sunniti käima töölistega jalgteid mööda bussipeatusest ja mudateed saidki kiiresti-kiiresti korda.
L
Lihtsameelsete kari  /   12:17, 10. veebr 2019
Ei hakka ükski erakond teie kõnniteid puhastama valige keda tahate töö tuleb ikka endal ära teha
A
Asi hull tõesti   /   12:18, 10. veebr 2019
Aga liiva ja killustiku hind on ju kulla hinnaga , seepärast ei loobitagi seda lihtsalt maha .Kui 25 - ne kg kott graniit killustikku ca 4 eur - i K -Rautas , mis siis autokoorem maksaks. Aga mis teha , vaja teinekord ja ostadki.
R
raadiku, tallinn, mõtlen siin juba teist päeva, kuidas homme hommikul tervelt tööle jõuda..vaata,ai   /   12:35, 10. veebr 2019
Liisa
K
Kalev  /   12:36, 10. veebr 2019
Kõiki asju pole mõtet inimestel osta kui midagi viga on.Teed jäävad ju ikkagi libedaks ja hooldamata.Autorehve vahetame niigi.Ja kõik inimesed ei pruugi olla autojuhid kuid kõik on jalakäijad.Linnajuhtide ülesanne on tagada teehooldus,praegu tehakse seda väga halvasti.Pole selliseid tegelasi seal kes suudaksid korraldada korraliku töötegemise ,isegi siis kui rahalised vahendid on olemas.
N
Nõus, aga ka ülikoolis lõpus on ununenud arusaamine, et oma krundiga piirnev kõnnitee tueb ise puhta  /   13:01, 10. veebr 2019
Võts
  /   13:04, 10. veebr 2019
Jumala õige jutt. See on tõesti ahastama panev, millised on Tallinna linnas kõnniteed. Armsad linnaisad võiksid tõepoolest ronida oma soojadest autodest ja kabinettidest välja ning teha linnas üks jalutuskäik. Tallinn ju hoolib!!!
  /   13:07, 10. veebr 2019
Näiteks Tallinnas Nõmmel on tänavad sellised, et ühel pool on kõnnitee, millega piirnevate kinnistute omanikud peavad seda lumest ja jääst puhastama, teisel pool on aga haljasala, mida ei pea.
P
pelgukas  /   13:28, 10. veebr 2019
Tallinn, Stroomi piirkond. Lähima poeni on umbes 100 meetrit, aga ma pole sinna enam mitu päeva jõudnud, sest majadevaheline tee ja kõnniteed on mõlemad võrdselt liuväljad. Eile käisin majast paarikümne meetri kaugusel prügi välja viimas üle 15 minuti! Majahoidja on meil küll tubli, kuid ta lihtsalt üksi ei jõua ning tegelikult on maja juures olev parkla ja majadevaheline tee hoopis kellegi teise hooldada. Mida muidugi pole ma veel kordagi näinud viie aasta jooksul, mil siin elan.
J
Jep  /   13:44, 10. veebr 2019
Väikeste majade puhul hooldavad elanikud ise. Ei näe küll põhjust selliseks mõnusaks tööks kedagi palgata.
J
Jep  /   13:45, 10. veebr 2019
Väikeste majade puhul hooldavad elanikud ise. Ei näe küll põhjust selliseks mõnusaks tööks kedagi palgata.
K
Kits  /   13:47, 10. veebr 2019
Huvi pärast küsin, et paljud kaebavad hooldamata kõnniteest numbrile 14410? Ja kas sellest ka mingit kasu?
E
ert  /   13:56, 10. veebr 2019
Linnapea ütles eile tvs et ärge vinguge kõnniteed on täiesti ok! Ei kujuta ette millised need mitte ok kõnniteed välja näevad IRWW!Isegi kaubamaja ümbrus oli reedel üks suur uisuväli.Koplis läks üle sebra mis oli 100% lumevaba ja siis ukerdas 30 sek teepealt kõnniteele kuna kõnniteel oli 30 cm lume ja jää kuhi.Selles üles saamine tervete luudega oli tõsine pingutus.
7
70 a.  /   14:03, 10. veebr 2019
Ostsin endale n.ö. naelad, mis on kinnittatud kummi külge.Saab ilusti panna saabastele peale. Tänu sellele astun julgelt ja rõõmsalt
P
Palju...  /   14:24, 10. veebr 2019
...linnapea jala jäib,ikka limusiiniga tööle jm.sõite teeb.Ei teagi,kuidas jalakäijate teed on linnaosades.
H
Hando  /   14:32, 10. veebr 2019
Vali Keskerakond ja käi käpuli!
S
Sotsiaaldemokraatlik kodanik  /   14:41, 10. veebr 2019
Meie keskmine palk tõuseb minutitega ja rahva jõukus on niivõrd suur et auto peaks olema juba igal inimesel, seega kõnniteed tuleks üldse kaotada.
S
Sotsiaaldemokraat.  /   14:42, 10. veebr 2019
Moderaator kas teile ei meeldi Sotsiaaldemokraadid või. Teatan sellest kuhu vaja.
O
Olen üle kuukümne aasta mööda teid tatsanud,harva libastunud,käed jalad terved.Käimiskoolitusele või  /   14:44, 10. veebr 2019
penskar
K
kov  /   15:02, 10. veebr 2019
kle Kiti, naljaks oled we? Kõik omavalitsused töötavad maksumaksja raha peal ja nende eelarves on olemas kulud teede hoolduseks. Kinnisvara omanikud maksavad veel lisaks maamaksu. Kui mitu nahka sa tahad maksumaksjalt saada? KOVid ärgu kantigu raha kõrvale vaid tehku oma tööd.
  /   15:32, 10. veebr 2019
Aas elab Paides.
A
aga  /   16:10, 10. veebr 2019
miks ainult tallinna kõnniteed, teil sama jutt nagu terevisioonis, ilmast räägivad vaid tallinna kohta, ära juba tüütab, parem rääkigu vaid uudistelugeja
M
muidugi  /   16:19, 10. veebr 2019
kena ju , kui 80 aastane majaomanik tuleb linnale kuuluvat kõnniteed puhastama raami najal, sest linn on talle selle kohustuse pannud.Abilist palgata ka ei saa, sest pension ei võimalda.Linn aitab kaasa sellega, et lükkab ka sõiduteelt lume kõnniteele, õnnetule majaomanikule koristada.Kui inimesel on kodu Tallinnas, siis on ta ju rikas!
K
kelle teie kõnniteid?  /   16:22, 10. veebr 2019
Kõik kõnniteed kuuluvad linnale ehk siis kaudselt linnakodanikele.Miks just lähedal asuvad majaomanikud peavad neid tasuta koristama?Kõnniteel kõnnivad ju peamiselt muud linnakodanikud?
T
tuppa jah  /   16:28, 10. veebr 2019
toas sulab ära ja saab kanalisatsiooni valada
M
miks peaksid  /   16:30, 10. veebr 2019
kinnisvaraomanikud tagama tänavate korrashoiu, kui selleks juba niigi makse kogutakse?
K
Kui ta jalakäijana  /   16:31, 10. veebr 2019
Hobujaama ristmikule satuks, siis ta võiks kokku lugeda, mitukümmend sillutisekivi sealt kaotsi on läinud ja igaühest paras jalamurdmise auk järele jäänud. Autoaknast selliseid asju ei märka.
S
Savikas   /   16:33, 10. veebr 2019
oligi ainus, kellel oli mõistust midagi kasulikku rahva jaoks teha.Aga mõistust teatavasti pärandada ega kinkida ega osta ei saa, ka mitte vägisi ära võtta.
A
asi pole tasuta asjades  /   16:34, 10. veebr 2019
vaid preemiates, mida ametnikud saavad kui neil on õnnestunud raha kokku hoida, kasvõi lumekoristuse arvelt.
Ä
Äkki toimiks see meilgi?  /   16:37, 10. veebr 2019
Kui linnaisad prooviksid jõuda punktist A punkti B mööda neid bobisõidurenne, mis meil praegu kõnniteid asendavad, siis mõni kõvem mats paneks ehk mõtlema, kas tõesti nii peabki olema.
K
Korralikul jääl  /   16:44, 10. veebr 2019
need naastud ei pea.
U
Ulme muidugi,  /   16:45, 10. veebr 2019
aga sel juhul hakkaksid asjad tõenäoliselt liikuma.
S
Soe soovitus  /   16:55, 10. veebr 2019
Tee seda pealegi tänaval. Kui aga sisened kaubanduskeskusesse, võta enne kindlasti need naelad saabaste pealt maha. Kiviparketi peal on nendega vähemalt sama libe kui ilma nendeta jää peal.
N
ned  /   20:15, 10. veebr 2019
kummiga naelad on ebamugavad loksuvad ja krooksuvad kavalam on lausa talla sisse mõned kruvid keerata täitsa toimib
L
lähme  /   20:24, 10. veebr 2019
viru keskuse ette koristama või
Ü
ühistutel ju  /   20:25, 10. veebr 2019
kojamees palgatud ja korras kõik räägime avalikest kohtadest
M
mis vahet liival selle killustikuga  /   20:32, 10. veebr 2019
ikka hari pühib samamoodi lihtsalt samamoodi ei viitsita kevadel
G
grigori kojamees  /   20:35, 10. veebr 2019
sool teebki klombid lihtsam on kohe kuivalt asfaldini ära lükata näitabki et ei koristatud õigel ajal lumes sool ei toimi ka enam
G
grigori  /   20:59, 10. veebr 2019
mind lastigi lahti kül ei meeldind üks ja teine vaatan kahjurõõmuga
A
Arvi  /   21:07, 10. veebr 2019
Kui ma oma jalaluu murran libedal kõnniteel kes siis vastutab ja kompenseerib mu ravi ja saamata jäänud palga
V
Veneaeg  /   22:00, 10. veebr 2019
Kellele minu kommentaar ette jäi????? Liivatamine on ja jääb parimaks kui ei raatsita inimestele maksta ja teid korras hoida
N
Nooruk  /   00:06, 11. veebr 2019
Siis olid olemas kojamehed. Automatiseerimine ja digitaliseerimine ei muuda paraku päris kõiki asju ilmas paremaks.
T
Triin  /   12:04, 12. veebr 2019
Selle asemel, et kõnniteede koristamist ajada omanike kaela, võiks linn osta kõnniteede koristamiseks masinad ja kasvõi kasseerida koristus omanikelt sisse. Lihtsam on istuda ja omanikke süüdistada. Kusjuures aastatega on enamus omanikest jätnudki kõnniteed koristamata, sest linn ei täida oma kohustusi ja miks siis omanikud peaksid? Tasuta linnatranspordi ja linnaTV ülalpidamise asemel võiks Tallinna LV ja volikogu hoolitseda linna puhtuse eest. Seda on vist keskerakonnalt palju tahetud, sest tasuta transport ja linnaTV aitavad neil ju võimul püsida.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias