Ilusaid sõnu ja numbreid kuulis kõigilt erakondadelt. (Robin Roots)

Valimislubadusi lugedes tuleb lausa rõõmupisar silma, sest tundub, et kohe-kohe, pärast 3. märtsi saabub lõpuks ometi õnn kogu rahva õuele.

Sel nädalal andsid erakondade haridusvaldkonna kõneisikud aru muu hulgas õpetajate palkade teemal. Kuigi tõele au andes tuleb tunnistada, et õpetajate palk ongi aasta-aastalt tõusnud, pole see jätkuvalt noorte potentsiaalsete õpetajaks hakkajate jaoks ahvatlev. Probleem on aga tõsine, sest nagu kirjutas Postimehes keelemees Martin Ehala: lähema 15 aasta jooksul peaks uuenema pool Eesti õpetajaskonnast, aga praegu on ülikoolide õpetajakoolituse läbinud vaid 55 protsenti vajaminevast.

Kui jääda uskuma poliitikute lubadusi, võiksid õpetajad (ja muidugi paljude teiste elualade esindajad) aga järgmiseks aastaks juba vaat et soojamaareisi broneerida. Õhtuleht küsis, kui suur on õpetaja miinimumpalk aastal 2023. Keskerakond ja sotsid vastasid kui ühest suust, et vähemalt 2000 eurot. Ilusaid sõnu ja numbreid kuulis kõigilt erakondadelt, näiteks Eesti 200 pakkus välja, et õpetajate palk on nelja aasta pärast 1,5-kordne Eesti keskmisest palgast.

Oot-oot, aga kas praegu ei ole mitte võimul Keskerakonna, sotside ja Isamaa koalitsioon ning kas mitte aastaid ei olnud meil peaministri partei Reformierakond? Kuuldes kõike seda ilusat, tekib paratamatult küsimus, miks seda nüüd äkki lubatavat pole juba varem ära tehtud.

4 kommentaari

T
t  /   17:42, 14. veebr 2019
luiskasime kui valite luiskame edasi
  /   18:05, 14. veebr 2019
Hästi ütles Mart Helme: "Eestil on raha piisavalt, tuleb selle kasutamine vaid ümber reguleerida". Siit järeldus, senised valitsused on raha väga valesti suunanud ja nüüd olekski õige aeg lasta uuel valitsusel meie raha õigesti jagama hakata.
P
Poliitik  /   18:29, 14. veebr 2019
Monulesime hea pakga ja pehme tooli peal.
T
tiit  /   10:34, 15. veebr 2019
hakka või USKUMA OORAVATE kallas tugeva pundiga randjärv+siim+michail+rõivas+ligi+tagatuba rosinatega+randalu KÕIK 17a r-a-h-a KANTIMIS ´´KOGEMUSTEGA ???

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias