Tulevse lasteaia-ujula hoonet enam kõrgemaks ei ehitata, enne talve tahetakse katusetööd lõpetada ja aknad paigaldada. (Gerli Kõiv)

Pärnusse ehitatav Eesti üks moodsamaid lasteaedu on jõudnud täiskõrguseni ning kolmapäeval peeti seal sarikapidu.

„Ehitus on ilusasti graafikus, kuu aja jooksul peaksid linnabussid Raja tänaval taas ümber keerama hakkama,“ rääkis Pärnu linnavalitsuse taristu- ja ehitusteenistuse projektijuht Rauno Lee.

Uue lasteaia ehitus läheb maksma 10,6 miljonit eurot. Sellest 4 miljonit võtab enda kanda Euroopa regionaalarengu fond ning ülejäänu tasuvad Pärnu linn ning Tori ja Häädemeeste vald. Hoonekompleks peaks valmima järgmise aasta juunis.

Raja ja Mai tänava nurgale ehitatav kompleks koosneb päikesekujulisest lasteaiast, ujulast, staadionist, välilavast, parklast ja hoovil asuvatest mänguväljakutest. Lasteaiahoone mahutab kaheksa aia- ja kaks sõimerühma koos lisaruumidega, ujulas on 25-meetrine kaheksa rajaga põhibassein, 6×16-meetrine eelbassein, 3×7-meetrine lasteaialaste bassein ning mullivann.

Eritellimusega mööbel, liikluslinnak, mänguväljakud, kelgumäed, staadion, basseinid, mullivann, muusika- ja võimlemissaal, galeriid, katusel asetsevad päikesepaneelid jpm teevad sellest lasteaiast Eesti ühe moodsama. Kompleksi kuuluv ujula hakkab tulevikus asendama amortiseerunud Koidula kooliujulat ning sellega asutakse koolidele, sportlastele ja ujumishuvilistele pakkuma paremaid treenimisvõimalusi.

Lasteaia-ujula arhitektuurse lahenduse autor on KAOS Arhitektid, selle projekteeris Projekt O2 ja ehitab Nordlin Ehitus.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias