Õiguskantsler leiab, et koolide spordipäeva tulemuste avaldamine võib põhjustada kiusamist ja halba kohtlemist. (Andres Varustin)

Nüüdsed keskealised, rääkimata veel vanematest on ilmselt kergelt öeldes hämmingus, nähes lühikese aja jooksul meediasse jõudnud lugusid rahvastepallist kui koolis vägivaldset õhkkonda kujundavast mängust, kuuldes haridusministri soovist lõpetada põhikooli lõpueksamid või siis viimasena õiguskantsleri hinnangust, kuidas koolide spordipäeva tulemuste avaldamine võib põhjustada kiusamist ja halba kohtlemist.

Ühest küljest on need ideed kantud soovist toetada, kaitsta ja aidata lapsi. Teisalt tekib paratamatult küsimus, kas ei taheta nii lapsi liigselt vati sees hoida. Sest nii ehk naa on lapsed juba hoitud ja hoolitud kordi rohkem kui nende vanemate aegadel.

Ehk on kuskil mindud juba üle piiri, mõeldes kas või sellele, kuidas koolisüsteemis on lapse tegemata koolitööde eest vastutus hiilivalt liikunud vanematele või koolilapsi viiakse ja tuuakse kooli-trenni autoga. Lapse vastutus on ühiskonna ja vanemate poolt viidud mitmelgi pool üsna nulli lähedale ja see kõik on väga soodus keskkond lumehelbekeste sünniks.

Lumehelbekesed on ju omamoodi toredadki, ainult et täiskasvanueas lajatab päris elu igaühele varem või hiljem. Hea oleks, kui selleks ollakse natukegi juba valmis.

2 kommentaari

S
Sass  /   09:43, 18. okt 2019
Minu meelest on kurja juur mammut - koolid, kus isegi lapsed ei tea ega tunne üks teist, rääkimata õpetajatest. Ebainimlik, näotu süsteem sünnitab värdkäitumist ja abitust selle tõkestamisel!
P
Poolik lahendus  /   16:00, 18. okt 2019
Isegi kui numbrilised tulemused saladuses hoida, saavad kaugushüppekasti ääres oma järjekorda ootavad lapsed üksteise taset hinnata ka selle järgi, mitu korda keegi hoojooksul koperdab, pakust üle astub või selili liiva sisse maandub. Selleks, et teiste sooritusest õppimine täielikult võimatuks muuta, mis ilmselt on olnud selle seaduse tegijate eesmärk, tuleks hüppekasti ja järjekorras ootajate vahele eesriie tõmmata.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias