Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo (EKRE) teatas esmaspäeval riigikogus, et sotsiaalmeedias räusanud Jakko Väli pole tema nõunik olnud. Kolmapäeval selgus aga, et Väliga oli tööleping sõlmitud 18. oktoobril ja see tühistati Väli palvel päev hiljem. Riigikogu ees valetanud minister teatas kolmapäeval, et astub tagasi. (Tiit Tamme)

Üha lihtsakoelisemad sõnumid, pidev üksteisele vastandumine ja selle kaudu ühiskonna lõhestamine ning valijate aina madalamatele instinktidele mängimine – need on tendentsid, mis on hakanud Eesti poliitilises debatis üha rohkem juuri alla võtma.

Kui mõelda aga populismi üldisele kasvule kogu maailmas, pole Eesti teiste riikide seas muidugi mingi erand. Mõni politoloog võib küll öelda, et särtsu on poliitikasse viimasel ajal juurde tulnud. Aga kas me sellist särtsu siis ootasime?

Eelmise nädala lõpus langetati avaliku debati tase igatahes sinna, kus see seni veel olnud pole. Nüüdseks valetamise tõttu tagasi astunud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo (EKRE) nõunikuks saama pidanud Jakko Väli rõvetsemine Facebookis endise poliitiku Evelyn Sepaga oli uus labasuse tipp Eesti poliitikas. Ning nilbeid märkusi ei pildunud ju mingi suvaline vennike, vaid mees, kes on olnud Tallinna TV-s saatejuht, kandideerinud roheliste nimekirjas riigikokku ja olnud nii Edgar Savisaare kui ka Arnold Rüütli nõunik. Justkui üksjagu mõjukas tegelane.

Väli ja ka tema kohta valetanud ministri juhtum peaks olema poliitikutele (ja ka teistele avaliku elu tegelastele) hoiatuseks, et nende iga sõna, tegu, valetamine või muu patt tuleb varem või hiljem päevavalgele. Roppused Facebooki seinal võib ju sigatsenud poliitik pärast kaineks saamist kustutada, aga ta maine on selleks ajaks juba rikutud ja ta ise rahva poolt „laulu sisse pandud“.

3 kommentaari

K
Kalle  /   18:27, 24. okt 2019
Siin ei ole küll palju kommenteerida-Arnoldi ja Edgari söber ,Vaata kes on su söbrad ja nii oled sa ise.Täielik pläss on Eesti poliitika kui poliitikud,kui seda üldse poliitikaks nimetada saab.
  /   19:47, 24. okt 2019
Tõde on ikka valus kuulata !
  /   19:56, 30. okt 2019
https://objektiiv.ee/sotsid-ja-isamaa-kaotavad-toetust/

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias